Kudowa-Zdrój

Zbliża się lato, więc każda pracująca osoba z niecierpliwością czeka na swój wymarzony urlop. Planując wypoczynek nie każdy z nas może sobie pozwolić na zagraniczne wczasy, choćby we względów finansowych.

Park Zdrojowy

Dlatego wiele rodzin decyduje się na wczasy w Polsce. Przecież w naszym rodzimym kraju też są piękne i pełne uroku miejsca, które warto odwiedzić. Miłośnicy gór i pięknych krajobrazów mogą wybrać się chociażby do Kudowej-Zdroju. Jest to piękna miejscowość położona u podnóża gór stołowych, które znajdują się na dolnym śląsku, na pograniczu z Czechami. Jest to jedno z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych uzdrowisk. Liczne noclegi Kudowa-Zdrój oferuje zarówno w hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, jak i w uzdrowiskach. Miejsc noclegowych nie powinno zabraknąć dla turystów spragnionych wypoczynku w tym pięknym rejonie.

Kudowa-Zdrój zachęca do odwiedzin turystów, poprzez różne, liczne atrakcje znajdujące się w pobliżu. Piękny Park Zdrojowy, w którym można pospacerować podziwiając ciekawe okazy roślin takie jak rododendrony, kaktusy, agawy i wiele innych. Obok parku znajdują się budynki sanatoryjne, a także pijalnia wód mineralnych, gdzie możemy skosztować leczniczej wody, a także podziwiać ciekawe freski, które ukazują jak wyglądał Dolny Śląsk na początku dwudziestego wieku.

Oprócz Parku Zdrojowego Kudowa – Zdrój skrywa jeszcze inne atrakcje warte odwiedzenia, chociażby Aquapark, w którym możemy świetnie spędzić czas, gdy wybieramy się na wczasy ze swoimi dziećmi. Warta uwagi jest też Kaplica Czaszek, szlak ginących zawodów, czy Skansen w Pstrążnej, gdzie znajduje się muzeum prezentujące różne style architektoniczne i budowlane.

Skansen w Pstrążnej

Osoby lubiące obcowanie z naturą i górskie wędrówki, powinny wybrać się w góry stołowe ze Szczelińcem, gdzie znajduje się labirynt skalny. Tą trasą możemy dotrzeć do Karłowa. Jest to mała wioska, w samym sercu gór stołowych, gdzie panuje cisza i błogi spokój.

Oprócz atrakcji znajdujących się po stronie polskiej, możemy wybrać się do naszego czeskiego sąsiada, gdyż Kudowa Zdrój znajduje się blisko granicy z Czechami. Warto odwiedzić tam Adrspach, czyli skalne miasto. Jest to niezwykła atrakcja turystyczna, gdzie znajdują się formacje skalne o przeróżnych, fantazyjnych kształtach. Kolejną atrakcją Czech, blisko granicy, którą warto odwiedzić szczególnie z dziećmi jest safari zoo, znajdujące się Dvůr Králové nad Labem. Jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Europie. Największą atrakcją jest przejażdżka Safari busem, wśród dzikich zwierząt. Z pewnością, taka wycieczka dostarczy wiele adrenaliny i będzie wspaniałą, niezapomnianą przygodą zarówno dla nas jak i dla naszych pociech.

Dlatego planując wypoczynek warto wziąć pod uwagę wyjazd do Kudowej – Zdroju, gdzie nie tylko wypoczniemy wśród przyrody i pięknych krajobrazów, ale także zwiedzimy ciekawe miejsca.