O Sudetach

Czym mogą nas zaskoczyć Sudety? Odpowiedź jest bardzo prosta – wszystkim! Mamy tutaj coś dla każdego – od pięknych i malowniczych szlaków górskich, poprzez urocze miasta i wsie, na atrakcjach sportowy i tajemniczych górskich warowniach kończąc. Oto kilka miejsc, które mogą was bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Śnieżka – czyli królowa Sudetów

Śnieżka jest to najwyższy szczyt Sudetów, znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, jej wysokość to 1603 m n.p.m. Co czyni ją wyjątkową to przepiękna panorama okolicznych szczytów oraz Dolnego Śląska. Jej nazwa wzięła się od unikatowego mikroklimatu – przez większą część roku szczyt jest zachmurzony, należy do tego dodać długo zalegającą pokrywę śnieżną – z tego względu przez niektórych Śnieżka jest nazywana polskim biegunem północnym.

Trasa na Śniżkę

Na sam szczyt prowadzą szlaki czerwony, czarny, żółty oraz niebieski. Na naszą uwagę zasługują również noclegi, jakie oferują schroniska „strzecha akademicka” oraz „dom śląski” – kto nie chciałby mieć z okna pokoju tak pięknej panoramy Sudetów?

Kudowa-Zdrój, czyli piękne uzdrowisko z mroczną tajemnicą.

Kudowa-Zdrój to urokliwe miasteczko słynące z leczniczych wód oraz pobliskiej kaplicy…czaszek gdzie ułożone są w rzędzie, oraz pod kaplicą 30 tys. ludzkich szczątków- ofiar wojen oraz zarazy. Kaplica jest unikatem na skalę nie tylko kraju, ale też europejską. Natomiast jeżeli chodzi o pozostałe atrakcje to do głównych atrakcji należą przepiękny park zdrojowy, pijalnia wód leczniczych oraz teatr zdrojowy. Inną ciekawą atrakcją jest muzeum zabawek, gdzie możemy poczuć się jak dzieci oglądając szereg zabawek z różnego okresu. Warto mieć na uwadze bardzo dużą ilość pensjonatów, willi oraz pokoi gościnnych, dzięki którym możemy spędzić w Kudowie-Zdrój naprawdę przyjemne wczasy, a zabiegi lecznicze przeprowadzane w uzdrowisku mogą zapewnić nam udany wypoczynek.

Wolisz wypoczywać nad morzem? Sprawdź: noclegi w Kołobrzeg (oferta wakacyjna)

Zamek Książ, czyli piękno i tajemnicze podziemia

Zamek Książ to przepiękna rezydencja rodu von Hochbergów, jego przepiękne sale oraz cały kompleks zamkowy potrafią zwrócić w głowie, oraz zachwycić swoim bogactwem. Sam zamek jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Ponadto w jego podziemiach hitlerowcy planowali urządzić tajną siedzibę Hitlera – wystarczy dodać do tego, że podziemna trasa turystyczna jest dostępna dla turystów. Dodajmy również do tego piękne widoki na wąwóz Pełcznicy i mamy udany przepis na wspaniałą wycieczkę, a jeżeli tylko chcemy możemy udać się na pobliskie ruiny zamku Stary Książ oraz Cisy – potężnych średniowiecznych warowni- co z kolei pozwala nam zaplanować aktywny wypoczynek.

Zamek robi wrażenie!